Które rozszerzenia domen są w Polsce najpopularniejsze?

Które domeny są najczęściej wybierane przez Polaków? Poniżej statystyki rozszerzeń domen zarejestrowanych w naszym kraju.

Domena     2011 2012
1     .pl     1,5 mln     1,64 mln    
2 .com.pl 349 tys. 350 tys.
3 .eu 228 tys. 237 tys.
4 .com 207 tys. 216 tys.
5 .waw.pl 59 tys. 61 tys.
6 .net 46 tys. 44 tys.
7 .net.pl 38 tys. 39 tys.
8 .info 39 tys. 35 tys.

Poszukując domeny z przeznaczeniem na polski rynek warto zastanowić się przede wszystkim nad jedną z następujących domen: .pl, .com.pl, .eu i .com. Jeśli nasza oferta jest skierowana na rynek lokalny, to można też pomyśleć o domenie regionalnej (np. .waw.pl). Wyraźnie natomiast widać, że rozszerzenie .pl jest bezapelacyjnie liderem i wyborem numer jeden wśród Polaków.

Źródła danych: NASK, eurid.eu, webhosting.info

Daniel Dryzek

3 Komentarze »

  1. Krissy said

    Myślę, że tak pozostanie, chociaż widzę ostatnio coraz więcej adresów z .eu

  2. […] Innym popularnym motwywem, który obserwuje po dziś dzień to paniczne wykupowanie najpopularniejszych nazw domen dla własnej działalności. Umówmy się – w dobie nowych domen, trzeba wyskoczyć z kilk/kilkudziesięciu tysięcy dolarów, by na taką ekstrawagancję sobie pozwolić, ale często jednak obserwuje trend rejestracji tych najstarszych domen. Rykoszetem trafiała się i .NET. Wedle może i nie najświeższych informacji, które udało mi się znaleźć u Daniela Dryzka, w 2012r. omawiana .NET znajdowała się wnaszym kraju na 6 miejscu względem popularności. […]

  3. […] Innym popularnym motwywem, który obserwuje po dziś dzień to paniczne wykupowanie najpopularniejszych nazw domen dla własnej działalności. Umówmy się – w dobie nowych domen, trzeba wyskoczyć z kilk/kilkudziesięciu tysięcy dolarów, by na taką ekstrawagancję sobie pozwolić, ale często jednak obserwuje trend rejestracji tych najstarszych domen. Rykoszetem trafiała się i .NET. Wedle może i nie najświeższych informacji, które udało mi się znaleźć u Daniela Dryzka, w 2012r. omawiana .NET znajdowała się w naszym kraju na 6 miejscu względem popularności. […]

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: