Lipiec rekordowym miesiącem na rynku domen .pl

Wszystko wskazuje na to, że lipiec w tym roku będzie rekordowy, jeśli chodzi o rynek domen .pl. Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu dni cztery najdroższe domeny .pl zostały nabyte  za łączną kwotę blisko 160,000 PLN (38,500 EUR). Pytanie czy taki trend się utrzyma?

Te domeny to material.pl (80,000 PLN), matma.pl (43,000 PLN), airtickets.pl (18,400 PLN) i jula.pl (16,400 PLN). Dwie z nich (airtickets.pl i jula.pl) zostały nabyte przez zagraniczne podmioty, natomiast w przypadku dwóch kolejnych nie mamy dokładnych informacji co do kraju pochodzenia. Wiadomo natomiast, że wszystkie domeny zostały zakupione przez tzw. klientów końcowych, to znaczy firmy, które pod kupionymi nazwami postawią pełnowartościowe serwisy internetowe.

Widać więc, że okres wakacyjny nie przełożył się na spadek transakcji na rynku domen. Osobiście również zauważyłem, że po początkowym spowolnieniu, wynikającym pewnie z fali upałów i wakacyjnych wyjazdów, w drugiej połowie lipca widać już znaczny wzrost zainteresowania rynkiem wtórnym domen – jest więcej zapytań i sprzedaży.

Źródło: Sedo, di.pl, DNJournal.com

Daniel Dryzek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: