talk.com sprzedana za pół miliona dolarów

Domena talk.com została sprzedana w tym tygodniu za kwotę pół miliona dolarów. Nabywca pozostaje na razie nieznany. Transakcja odbyła się za pośrednictwem platformy brokerskiej Sedo.

Przy okazji wspomnę też o dwóch sprzedażach z zeszłego miesiąca, o których nie miałem okazji napisać. Chodzi o domenę candy.com sprzedaną przez Ricka Schwartza (znanego również jako Domain King). Nabywcą jest Melville Candy Company z Massachusetts (USA) a kwota transakcji opiewa na 3 miliony dolarów i dodatkowo 2% dla sprzedawcy domeny od zysków wygenerowanych przez serwis candy.com. Ma on wkrótce powstać pod domeną – będzie umożliwiał zakup słodyczy przez Internet.

Warto zapoznać się też z procesem negocjacyjnym, jaki miał miejsce w przypadku sprzedaży nazwy candy.com. Na swoim blogu król domen tak go opisuje: „Greg skontaktował się ze mną po raz pierwszy 8 lutego tego roku. Jako, że oferta przyszła z bezpłatnego emaila obsługiwanego przez Hotmail, chciałem od razu ją zignorować. Jednak podpis pod emailem z pełnym imieniem i nazwiskiem, nazwą firmy oraz danymi kontaktowymi sprawiły, że tego nie zrobiłem. Uprzedziłem, że w przypadku candy.com rozmawiamy o wielomilionowej transakcji, na co Greg odpisał, że dysponuje budżetem 500 tys. do jednego miliona dolarów. Napisałem, że każdego miesiąca otrzymuję ofertę na milion dolarów i moja cena wynosi 3,5 miliona dolarów. Następnie po wielu dniach negocjacji udało się dojść do porozumienia przy kwocie 3 miliony dolarów i dodatkowych profitów z działania serwisu. Od 18 marca do początku czerwca minęło jednak jeszcze dwa i pół miesiąca, kiedy prawnicy konstruowali umowę potrzebną do zawarcia transakcji.” Niech ten przykład pomoże nam w zawieraniu pomyślnych transakcji sprzedaży domen.

Inną transakcją, o której warto wspomnieć, jest czerwcowa sprzedaż domeny webcam.com za kwotę 1 020 000 dolarów. Nazwa została sprzedana na aukcji online zorganizowanaje przez dom aukcyjny RickLatona.com.

A tak przedstawia się lista 10 najdroższych domen sprzedanych do tej pory w 2009 roku:

1. Toys.com $5,1M

2. Candy.com $3,0M

3. Fly.com $1,76M

4. Auction.com $1,7M

5. Webcam.com $1,02M

6. Talk.com $0,5M

7. Top.com $0,465M

8. Body.com $0,4M

9. Forums.com $0,4M

10. Dollars.com $0,381

DanielDryzek.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: