T.R.A.F.F.I.C. ccTLDs w Amsterdamie

Amsterdam

Ostatni raz na konferencji T.R.A.F.F.I.C. byłem ponad półtora roku temu w Miami. Powracam po tak długiej przerwie – tym razem T.R.A.F.F.I.C. ccTLDs odbywa się w Amsterdamie – amerykańskie wydarzenie domenowe dotarło nareszcie na Stary Kontynent!

Historia konferencji T.R.A.F.F.I.C.

Osobom, które nie słyszały jeszcze o T.R.A.F.F.I.C. trzeba przekazać, że to największa konferencja poświęcona wtórnemu rynkowi domen. Do tej pory T.R.A.F.F.I.C. odbywał się tylko w USA, ale pod koniec zeszłego roku pierwszy raz konferencja odbyła się poza granizami Ameryki – Traffic Down Under zawitał do Australii. Zwykle konferencja odbywa się trzy razy w roku. Tym razem przyszedł czas na Europę a w planach są kolejne kontynenty, między innymi Azja.

TRAFFIC słynny jest również ze swoich aukcji domen na żywo. Rekordowa sprzedaż miała miejsce w 2007 roku w Nowym Jorku, gdzie w sumie wydano na domeny 15 milionów dolarów amerykańskich! Konferencja gościła również słynnych prelegentów takich jak Steve Forbes czy Kevin Ham – nazwisko doskonale znany w branży domenowej. Ten ostatni będzie zesztą gościł również w Amsterdamie.

T.R.A.F.F.I.C. ccTLDs w Amsterdamie

TRAFFIC ccTLDs będzie inny niż wszystkie poprzednie – tym razem konferencja w 100% będzie poświęcona domenom krajowym (ccTLD) takim jak .de, .fr, .nl, .es czy .pl. Wszystko za sprawą Ricka Latona. Ten inwestor domenowy jako jeden z pierwszych przedstawicieli amerykańskich domainerów postanowił zainwestować w domeny ccTLD.

Agenda spotkania w Amsterdamie wypełniona jest prezentacjami przygotowanymi przez różne rejestry domen krajowych. Będą przedstawiciele takich krajów jak Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Austria, Meksyk czy Kamerun. Swoje wystąpienie będzie miał również Andrzej Bartosiewicz – przedstawiciel NASK, polskiego rejestru domen .pl.

Konferencja w Amsterdami potrwa cztery dni (1-4 czerwca 2009) i będzie obfitowała w tematykę związaną z domenami krajowymi jak również ogólnymi zagadnieniami jak: parkowanie domen; co robić w obliczu malejących przychodów z parkingu; będzie też panel dyskusyjny ze znanymi inwestorami domenowymi (m. in. Rick Latona, Hennie Groot Lipman). Sesje tematyczne poruszą też problematykę prawną. Będzie można też usłyszeć przedstawicieli z firm oferujących parking i rejestrację domen.

Na spotkaniu nie zabraknie okazji do spotkania starych znajomych jak i poznania nowych. TRAFFIC oprócz prezentacji, wykładów i paneli dyskusyjnych, to również obiady, koktajle, wieczorne wypady do miasta – słowem wszystko to co pomaga lepiej poznać uczestników tej najbardziej znanej na świecie konferencji poświęconej wtórnemu rynkowi domen internetowych.

W kolejnych postach postaram się przekazać najistotniejsze informacje, wydarzenia, nowości, o których będzie mowa przez najbliższe cztery dni w stolicy Holandii. Do usłyszenia!

DanielDryzek.pl


Reportaż z konferencji na żywo na Twitterze:

http://twitter.com/danieldryzek

http://twitter.com/realtime_reg

http://twitter.com/domainnamenews

1 komentarz »

  1. […] domen ·Otagowane ceny domen, domeny .pl, NASK, wskaźnik odnowień domen Na konferencji T.R.A.F.F.I.C. w Amsterdamie poprosiłem Andrzeja Bartosiewicza z NASK o statystyki przedłużeń ważności domen .pl […]

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: