auction.com sprzedana za 1,7 miliona dolarów

DolarAuction.com została sprzedana firmie REDC (specjalista w aukcjach nieruchomości) za kwotę 1,7 miliona dolarów. To już trzecia tak duża transakcja w tym roku. Przypomnijmy inne duże sprzedaże – fly.com (1,76 miliona) i toys.com (5,1 miliona) – o tej ostatniej sprzedaży pisałem trzy tygodnie temu.

Kolejna tak duża sprzedaż domeny w tym roku zdaje się potwierdzać, że kryzys omija rynek domen, nawet rynek nazw .com, który jest silnie związany z amerykańską gospodarką. Co ciekawe – wszystkie trzy największe transakcje z tego roku to sprzedaże domen, które trafiły do klientów końcowych. Nabywcą auction.com jest firma specjalizująca się w obrocie nieruchomościami i organizowaniem aukcji – w samym tylko roku 2008, za pośrednictwem nowego właściciela domeny, zostały sprzedane nieruchomości za łączną kwotę 3,8 miliarda dolarów. Podobnie domeny toys.com i fly.com – obie są już wykorzystywane przez firmy z branży sprzedaży zabawek i biletów lotniczych.

Wytłumaczeniem tego rodzaju transakcji zdaje się być właśnie kryzys – dzięki niemu właściciele domen obniżyli swoje oczekiwania finansowe (które często w przypadku domen .com były wygórowane). Niższe ceny natomiast zachęciły do zakupów. Prezes REDC sam podkreślił, że od lat chciał aby jego firma posiadała tę domenę i jest bardzo zadowolony, że wreszcie udało mu się ją nabyć. Firma zamierza zmienić dotychczasowy adres z obecnej domeny USHomeAuction.com na Auction.com.

Źródło:

DomainNameNews

REDC

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: