home.pl wkracza na wtórny rynek domen

home.pl jako ostatni duży rejestrator w Polsce dołącza do firm, które oferują giełdę domen w swojej ofercie.

Wtórny rynek domen nie będzie jednak obsługiwany bezpośrednio przez home.pl spółka jawna, ale przez podmiot zależny premium.pl spółka komandytowa. Została ona założona wspólnie z Przemysławem Bojczukiem, właścicielem giełdy domen i firmy przechwytującej domeny PPD.pl. Właściciele home.pl (Stefan Jurczyk, Piotr Kapcio, Krystian Stypuła) zostali powołani na prokurentów w spółce premium.pl, natomiast Przemysław Bojczuk został powołany do zarządu nowej spółki.

Giełda PPD.pl oraz rejestrator domen Albert.pl, którego właścicielem również był Przemysław Bojczuk, zostaną zamknięte, natomiast działalność giełdy domen, rejestratora, a także firmy przechwytującej domeny, będzie kontynuowana przez serwis premium.pl.

Po wejściu home.pl na wtórny rynek domen już wszystkie najważniejsze podmioty zajmujące się rynkiem domen w Polsce są na nim obecne. Nazwa.pl wprowadziła giełdę domen do swojej oferty we wrześniu 2009 roku, natomiast AZ.pl uruchomił giełdę i przechwytywanie domen pod koniec roku 2010.

Niekwestionowanym liderem na wtórnym rynku domen w Polsce jest obecnie firma Michau Enterprises Limited – operatora serwisu przechwytującego domeny Dropped.pl oraz największej w Polsce giełdy domen Aftermarket.pl, na której znajduje się ponad 90 tysięcy ofert sprzedaży domen. Na drugim miejscu plasuje się AZ.pl, który przebojem wprowadził giełdę, na której po kilku miesiącach działalności znalazło się ponad 30 tysięcy ofert sprzedaży domen. Nazwa.pl z ponad 20 tysiącami domen plasuje się na trzecim miejscu, natomiast PPD.pl do chwili obecnej zajmował miejsce czwarte z ofertą blisko 5 tysięcy domen.

Aktualizacja: zapraszam do wpisu z komentarzami konkurencji i samych twórców premium.pl na temat startu serwisu.

Daniel Dryzek

1 komentarz »

  1. Obserwator said

    Szkoda ze posrednik, po doswiadczeniach ze złapane i ppd nie wejde juz na nic co zwiazane z ta firma. Generalnie mowiac kiepska jakosc uslug.
    Czekamy az Home zrobi wlasna gielde!

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: