NameDrive wchodzi na rynek aukcji domen

Do tej pory na europejskim rynku aukcji domen dominowała firma Sedo. 10 czerwca 2010 roku do walki o klienta na aukcjach stanęła firma NameDrive uruchamiając aukcję 760 trzyliterowych domen .eu.

Aukcja kończy się 17 czerwca 2010 o godzinie 17:00. Ceny startowe wynosiły 1 EUR, ale w tej chwili najtańsze trzyliterowe .eu kosztują 20 EUR. Najdroższa nazwa hhz.eu osiągnęła cenę 81 EUR, kolejna na liście gze.eu 73 EUR i fzf.eu 66 EUR (stan na 23 godziny przed zakończeniem aukcji).

Żeby wziąć udział w aukcji NameDrive należy się zarejestrować oraz wypełnić dokument, który konieczny jest do uzyskania certyfikatu uprawniającego do udziału w aukcjach. To rozwiązanie powinno wyeliminować osoby, które licytują i potem nie płacą za zakupione domeny. Dobrze, że NameDrive wprowadził taki certyfikat, chociaż część osób może powstrzymać przed udziałem w aukcji (ludzie są zazwyczaj niechętni do podawania zbyt wielu „wrażliwych” danych na swój temat w Internecie).

Witam NameDrive na europejskim rynku aukcji domen i mam nadzieję, że pojawienie się tego gracza wpłynie pozytywnie na rozwój i ożywienie na rynku domen. Co prawda wśród kilkuset domen trzyliterowych .eu wiele z nich zawiera niepożądane litery, ale można też znaleźć ciekawe nazwy, które cieszą się zainteresowaniem kupujących. Z zainteresowaniem czekam na kolejne kroki NameDrive. Być może ta firma zdecyduje się na zorganizowanie aukcji domen z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, której do tej pory brakowało w ofercie Sedo.

P.S Zarówno firma NameDrive jak i Sedo swoją główną działalność skupia na oferowaniu usługi parkowania domen (umieszczanie reklam na domenach). Swoją ofertę powyższe firmy uzupełniają jednak o giełdę, aukcje domen oraz usługi brokerskie. W ostatnim czasie da się zauważyć znaczny spadek przychodów generowanych z parkingu domen, stąd pewnie coraz większe nasilenie działań Sedo i NameDrive w innych obszarach związanych z obrotem na rynku wtórnym domen.

Daniel Dryzek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: