Photo.com – rekordowa sprzedaż domeny w 2010 roku

Platforma aukcyjna i broker domen Moniker.com sprzedał domenę Photo.com za kwotę $1.250.000. Jest to największa sprzedaż domeny w 2010 roku – nabywca na razie pozostaje nieznany.

W tym roku tylko dwie inne domeny osiągnęły siedmiocyfrową kwotę sprzedaży (w dolarach) – w lutym nazwa Poker.org zmieniła właściciela za równy milion dolarów, natomiast w kwietniu nowego nabywcę znalazła domena Flying.com. Nowy właściciel – operator serwisu UsedAirplanes.com – wyłożył na zakup tej nazwy $1.100.000.

Przy okazji warto wspomnieć o domenie opony.pl, którą spółka OPONEO S.A. nabyła na początku tego roku wraz z internetowym sklepem z oponami. Nowy właściciel wycenił nazwę opony.pl na 960.000 PLN, co równa się około $320.000. I chociaż trudno tutaj mówić o zwykłej sprzedaży domeny (przedmiotem transakcji było całe przedsiębiorstwo, a całkowita kwota zakupu wyniosła 13,2 mln PLN), to jednak widać, że również dobre polskie domeny mogą być bardzo wartościowe.

Daniel Dryzek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: