Wirtualne mieszkania sprzedane za 20 tys. PLN

W zeszłym tygodniu odbyły się, między innymi, sprzedaże dwóch „wirtualnych nieruchomości” – mowa o domenach internetowych mieszkaniaonline.pl i mieszkania-online.pl.

Pierwsza zmieniła właściciela w sprzedaży prywatnej za kwotę 20 tys. PLN, natomiast wersja tej samej nazwy z myślnikiem w środku znalazła nabywcę na zagranicznej aukcji Sedo za 3300 EURO (około 15 tys. PLN). Sprzedawcami domen były dwa niezależne podmioty. Tajemnicą natomiast pozostaje czy nabywca obu domen jest ten sam. Pewne jest natomiast, że najpierw odbyła się transakcja nazwy mieszkania-online.pl a dopiero potem doszło do negocjacji i sprzedaży domeny mieszkaniaonline.pl.

Taki przebieg może zaskakiwać, ponieważ zwykle to domeny bez myślnika traktowane są jako te bardziej wartościowe a domeny z myślnikiem, jeśli są nabywane, to tylko jako uzupełnienie. Być może wystąpił tutaj efekt „naszej-klasy”, która popularność zdobyła właśnie z nazwą nasza-klasa.pl a domena naszaklasa.pl została dokupiona, kiedy serwis zyskał już popularność (do chwili obecnej podstawowym adresem pozostaje wersja z myślnikiem). Większą wartość domen bez myślnika potwierdza jednak cena domeny mieszkaniaonline.pl, która była o 33% wyższa od ceny domeny z myślnikiem.

Wypada też ostrzec wszystkich, którzy skuszą się sukcesem sprzedaży nazw z przyrostkiem „online”, że nie wszystkie domeny tak zbudowane będą wartościowe. Zanim więc przystąpicie do rejestracji setek nieprzydatnych i bezwartościowych domen, zastanówcie się, że są one na pewno warte rejestracji a potem przedłużenia w cenie 4-5 krotnie wyższej.

Uaktualnienie: tak jak się można było spodziewać, domeny mieszkaniaonline.pl i mieszkania-online.pl kupiła ta sama firma – agencja nieruchomości z Wrocławia.

DanielDryzek.pl

5 Komentarzy »

 1. Werel said

  Kogos poniosło… skąd taka cena? Zrozumialbym zakup nieruchomosci-online.pl za ta cena (jest na topie w google) ale mieszkania… Hmm, moze ta domena byla sfinansowana z programu rodzina/domena na swoim? :]]]

 2. Tom said

  Faktycznie, dość dziwnie wysoka cena. Zwłaszcza że wyszukiwania nieruchomości to typ oferty plus lokalizacja a szukający przez wyszukiwarkę „już jest online”.

 3. Tomek said

  Ja bym tu nie dyskutował o wartości bo są to zawsze subiektywne kwoty (niezależne od tego czy wg nas dużo czy mało warte).

  Często od typowych domeniarzy wielokrotnie wysłuchiwałem, że nasze domeny są warte kilkaset złotych maksymalnie a wiele z nich „poszło” za kwoty 4 cyfrowe a jedna za prawie 20.000 (nie widoczna w rankingach – sprzedaż indywidualna w drodze negocjacji – nie podaję nazwy bo nie wiem czy kupiec się zgadza na podanie informacji publicznie).

  Skoro kupujący tyle zaoferował to znaczy, że dla niego były tyle warte i basta :)

 4. A ponoc kryzys na rynku nieruchomosci jest. Moze to nie wirtualny kryzys? ;)

 5. […] Wynik domeny z myślnikiem moim zdaniem jest bardzo dobry i wskazuje na to, że na takich nazwach też można zarobić. Nie jest to pewnie zasadą, ale dobre słowa kluczowe – nawet w połączeniu z myślnikiem – mogą być w cenie. W zeszłym roku opisywałem podobny przykład sprzedaży domen mieszkania-online.pl i mieszkaniaonline.pl. […]

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: