Jak upolować wymarzoną domenę, nawet jeśli jest zajęta (prośba o Wasze głosy)

Zagłosuj na moją prezentację :)

27 października 2022 odbędą się 22. Targi eHandlu w Warszawie. Jak co roku przybędą setki wystawców i tysiące zwiedzających. Aż wstyd się przyznać, ale jeszcze nigdy nie miałem okazji uczestniczyć osobiście w tym wydarzeniu :( Pora to jednak nadrobić. Z tego co słyszałem i czytałem, to jest to absolutnie obowiązkowe spotkanie dla każdego, kto choć trochę wykorzystuje Internet w swoim biznesie.

O domenach na Targach eHandlu

W tym roku postanowiłem zgłosić swoją prezentację dotyczącą domen, rynku wtórnego i kwestii związanych z nabywaniem wartościowych nazw do swoich przedsięwzięć. Chciałbym przede wszystkim przybliżyć rynek wtórny domen, pokazać przykładowe serwisy, gdzie domeny można wyszukać i kupić, narzędzia do przechwytywania, mechanizm działania opcji czy escrow przy dokonywaniu płatności.

Chcę przedstawić jak mogą wyglądać negocjacje, jak warto je prowadzić, żeby z powodzeniem kupić upatrzoną domenę. Pokażę też różnice między rynkiem polskim a zagranicznym – w szczególności warto zwrócić tutaj uwagę na specyfikę domen .com. Chcę też opowiedzieć o kwestiach prawnych i o tym jak bezpiecznie nabyć i przenieść domenę na swoją firmę. Z rozmów z klientami i znajomymi wiem, że mają często problemy z najprostszymi kwestiami związanymi z cesją, transferem czy płatnością za zakupioną domenę. Dlatego moim zdaniem warto przybliżyć tę tematykę, żeby nabywanie domen z rynku wtórnego przestało być postrzegane jako skomplikowane i niebezpieczne.

Proszę o Wasze głosy :)

Żebym jednak otrzymał możliwość opowiedzenia o domenach na Targach eHandlu potrzebna będzie Wasza pomoc i Wasze głosy. Wystarczy 5 sekund Waszego czasu i konto na LinkedIn, które jest wymagane do uwierzytelnienia (1 konto = 1 głos w danej kategorii). Głosowanie potrwa do 29 września 2022. Z góry serdecznie dziękuję!

Głosowanie: https://targiehandlu.pl/vote/153277

Moja prelekcja została zgłoszona w kategorii Marketing. Każdy może oddać jeden głos w jednej kategorii. Oprócz Marketingu są jeszcze: Optymalizacja konwersji, Logistyka, IT dla eCommerce, Nowe trendy w eCommerce, Fintech/Płatności. Szczegóły znajdziecie na stronie głosowania.

Przez moje ręce przewinęło się kilkadziesiąt tysięcy domen. Byłem zarówno po stronie sprzedawcy jak i nabywcy. Chętnie podzielę się swoim doświadczeniem z Uczestnikami Targów, ale też z Wami – Czytelnikami bloga. Jeśli moja prelekcja otrzyma wystarczają liczbę głosów (przechodzą trzy propozycje z największą liczbą głosów), wtedy całą prezentację wraz z komentarzami umieszczę oczywiście na moim blogu.

Daniel Dryzek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: