Domena SMS.pl sprzedana za 73 800 PLN

Dwa tygodnie temu pisałem o dobrych wynikach na wtórnym rynku domen w Polsce na początku tego roku. W styczniu pięć największych jawnych sprzedaży przyniosło 150 tysięcy złotych. W lutym mamy kontynuację tego trendu. Domena SMS.pl została sprzedana na giełdzie nazwa.pl za 73 800 PLN.

Nowym właścicielem domeny została firma Artnet – operator serwisu SerwerSMS.pl, w którym można wykupić usługi marketingu mobilnego (masowa wysyłka SMS) oraz skorzystać z platformy płatności premium SMS.

Od pewnego czasu obserwowaliśmy rynek domen w Polsce i szukaliśmy domeny, która najlepiej będzie pasowała do naszego nowego pomysłu biznesowego. Zdecydowaliśmy się na zakup tej wyjątkowej domeny, ponieważ trudno sobie wyobrazić lepszy adres do świadczenia usług związanych z komunikacją SMS niż SMS.pl. Inwestycja oznacza podtrzymanie przez naszą firmę pozycji lidera rynku masowej wysyłki SMS w Polsce. Już wkrótce przedstawimy nasze plany biznesowe związane z domeną SMS.pl – powiedział Artur Sadowski, Menadżer ds. Rozwoju, Platforma SerwerSMS.pl

Do tej pory pod domeną SMS.pl znajdowała się darmowa bramka SMS oraz serwis z gadżetami na telefony takie jak dzwonki, logo, tapety, animacje, motywy i gry Java. Właścicielem była Medousa sp. z o.o. z Rybnika – operator między innymi takich serwisów jak fotosik.pl, foreo.pl czy supergry.pl. Obecnie adres SMS.pl prowadzi do bezpłatnej bramki SMS, ale w przyszłości firma planuje wykorzystać nową domenę do uruchomienia nowych usług.

Kupno domeny SMS.pl to kolejny dowód na to, że chwytliwa, łatwa do zapamiętania domena już od dawna nie jest jedynie gustownym dodatkiem. To jedna z przewag konkurencyjnych wpływająca nie tylko na wizerunek firmy, ale na rozwój całego biznesu. Transakcja ta świadczy również o rosnącym potencjale rynku wtórnego domen.” – powiedziała Kalina Pieciun, Dyrektor Działu Marketingu w nazwa.pl

W moim odczuciu Nabywca kupił domenę SMS.pl w okazyjnej cenie. Zapłacił 60 tys. PLN + VAT za najlepszą możliwą polską domenę w branży SMS. Nazwa posiada na pewno bardzo dużą liczbę odwiedzin generowaną przez osoby, które chcą wysłać SMS przez internet. Oprócz darmowej dożywotniej reklamy na stronie SMS.pl firma Artnet zapewniła sobie możliwość dołączania reklam do SMSów wysyłanych przez bramkę na tej stronie. W ten sposób domena sama powinna się spłacić w stosunkowo krótkim czasie.

Dlatego przede wszystkim gratuluję firmie Artnet za bardzo korzystny zakup świetnej domeny. Jestem przekonany, że SMS.pl pozwoli na jeszcze szybszy rozwój firmy i przyniesie dodatkowe przychody, które bez tej nazwy nie byłyby możliwe.

Źródło: DNJournal.com, informacja prasowa

Daniel Dryzek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: