38 tysięcy domen .eu IDN w pierwszej godzinie

Dziś od 11:00 EURid (rejestr odpowiedzialny za utrzymanie domen .eu) udostępnił rejestrację domen ze znakami diakrytycznymi (ó, ł, ż, ą, ü, é, ă itd.). W godzinę zostało zarejestrowanych 38 172 domeny.

Tym samym liczba domen .eu przekroczyła już 3 100 000 domen. Tempo rejestracji domen w pierwszej godzinie od udostępnienia domen .eu IDN wyniosło 10 domen na sekundę.

Najwięcej domen przechwyciła austriacka firma Realtime.at. Zorganizuje ona aukcję domen .eu IDN wraz z popularną giełdą Sedo. Niektóre z nazw, które będzie można licytować, to: nieruchomości.eu, podróże.eu, góry.eu, börse.eu czy crédits.eu. Udział w aukcjach dostępny jest dla osób, które wcześniej się na nią zarejestrowały.

Pierwsze 10 domen, które zostały zarejestrowane:

1. ärzte.eu
2. börse.eu
3. flüge.eu
4. bücher.eu
5. ferienhäuser.eu
6. reisebüro.eu
7. büro.eu
8. küche.eu
9. müller.eu
10. öl.eu

Kraje, które zarejestrowały najwięcej domen .eu IDN w pierwszej godzinie:

1. Niemcy
2. Czechy
3. Francja
4. Luksemburg
5. Polska
6. Belgia
7. Wielka Brytania
8. Grecja
9. Szwecja

Źródło: EURid

Daniel Dryzek

3 Komentarze »

  1. arekm said

    Nie obeszło się bez wpadek. Eurid zablokował część rejestratorów z powodu własnego błędu (niedopilnowano wprowadzenia procedur opisanych w dokumentacji w życie).

  2. zaan said

    Patrząc na te całe zamieszanie można by pomyśleć, że nagle wszyscy polubili .eu i idn’y :)

  3. eee said

    eeee ? po co komu takie cuda

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: