Spadają ceny utrzymania domen .pl

Ceny domen .pl spadająNowy rok przyniósł spadki cen utrzymania (przedłużania ważności) cen polskich domen .pl. Stało się to za sprawą obniżki cen, jaką zafundował swoim Partnerom rejestr domen .pl (zobacz cennik hurtowy NASK). Dotychczasowa cena .pl w NASK wynosiła 10 zł netto za rejestację i 60 zł netto za odnowienie domeny na kolejny rok. Od 1 stycznia 2009 ceny odnowienia zostały obniżone do 40 zł netto (ceny rejestracji pozostały bez zmian).

Nowy cennik NASK ma już przełożenie na ceny u rejestratorów domen. W większości przypadków ceny domen zauważalnie spadły. Największe obniżki czekają tych, którzy posiadają większą ilość domen. Mogą oni liczyć (w zależności od firmy obsługującej domeny) na ceny w przedziale 42 – 50 zł netto za przedłużenie domeny .pl. Taką ofertę ma większość polskich rejestratorów, jeśli utrzymujesz kilkaset domen na swoim koncie. Dla osób z mniejszym portfolio (kilkanaście, kilkadziesiąt domen) ceny mogą wynosić niewiele więcej.

Nowe cenniki dostępne są na stronach rejestratorów lub są prezentowane po skontaktowaniu się z biurem obsługi klientów. Co ciekawe – najmniejsze obniżki, zarówno te dla klientów indywidualnych jak i hurtowych, czekają klientów dwóch największych partnerów NASK. Obniżek nie ma u nich wcale lub są znikome (dla kilkuset domen oferują ceny od 70-85 zł netto za odnowienie o 1 rok domeny .pl), o czym przekonałem się wysyłając emaile z zapytaniem o ceny hurtowe.

Jedno jest pewne – na obniżkach skorzystają wszyscy właściciele domen :) A w szczególności ci, którzy zechcą włożyć trochę wysiłku w znalezieniu najlepszej dla siebie oferty na rynku – a jest w czym wybierać!

1 komentarz »

  1. […] ostatniej obniżki w 2009 roku minęło już ponad 13 lat. Należało się spodziewać, że prędzej czy później NASK zmieni […]

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: