Na kanapie Webhosting.pl

W wywiadzie poruszone są między innymi takie kwestie jak: rozwój rynku domen, największe transakcje domenowe, wpływ kryzysu na domeny, budowanie serwisów pod najlepszymi nazwami, możliwe zagrożenia oraz dyskusja na temat cen domen w Polsce.

Dziękuję Redakcji Webhosting.pl za zaproszenie :)

http://webhosting.pl/Na.kanapie.Webhosting.pl.Daniel.Dryzek

2 Komentarze »

 1. jarek said

  „Inwestor domenowy” to brzmi dumnie. A tymczasem to zwykle spekulanctwo i naciagactwo, ktore powinno byc zakazane. Zero wartosci dodanej, czyste hochsztaplerstwo.

  • Spekulacja – jeden z rodzajów transakcji kupna-sprzedaży określonej rzeczy. Celem spekulacji jest osiągnięcie określonego dochodu poprzez wykorzystanie przewidywanych zmian cenowych w określonym czasie pomiędzy danym terminem zawarcia określonej umowy, a jej terminem realizacji. Przedmiotami tych transakcji są najczęściej dobra materialne, nieruchomości oraz papiery wartościowe. Źródło: Wikipedia.org

   Na tych samych zasadach odbywa się chociażby obrót nieruchomościami czy papierami wartościowymi ;) Osoby, które odnajdują nowe rodzaje biznesów często na początku muszą się borykać z niezrozumieniem do tego co robią – jest to wkalkulowane w bycie innowacyjnym.. :)

   Nie zgodzę się również z brakiem wartości dodanej – oczywiście każdy inwestor domenowy wnosi taką wartość. Choćby przez fakt dopasowywania dobrych domen do klientów, którzy na tych domenach postawią później ciekawe serwisy. Ale to tylko jedna z funkcji.

   Spekulacja była zakazana w PRLu, jak wiele innych zresztą rzeczy. Cieszę się, że tamte czasy mamy już za sobą..

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: